למה אתן ביצ'יות כשמתחילים איתכן?

לפני כשבועיים יצא לי לצפות בפרק מהתוכנית "היפה והחנון" (11) בו קיבלו הבחורים, שרובם מעולם לא התחילו עם בחורה, משימה לאסוף כמה שיותר מספרי טלפון מבחורות בטיילת באילת. 'מה אתן שליחות פיצה', 'אפשר שלוק', 'איך יותר יפה לי', 'את יכול להפסיק רגע (לדבר בסלולרי)', היו חלק ממשפטי הפתיחה הגרועים שלהם. אחרי שצחקתי לא מעט, דיי ריחמתי עליהם, לא רק בשל העובדה שזו להם פעם ראשונה ומדובר במשימה לא פשוטה גם לציידים משופשפים, אלא שמרבית הבחורות התעלמו כאילו הבחור שמדבר עימן רוח או עיקמו את פרצופן כאילו מדובר בשד.
נתחיל בטיפ קטן לגברים, אם אתם לא מספיק יצירתיים, מוטב שתהיו ישירים, בטח כשאתם נושקים או מתחילים את העשור הרביעי לחייכם. הכוונה בישירות אינה במשפט 'איך מגיעים לכוס ללב שלך?', אלא שתפסיקו עם משפטי הגנן והפרח ודומיהם ותיגשו לעניין, ואם כללי מבט-חיוך בפעולה זה אמור להיות יותר פשוט. הרי בכל מקרה ברגע שבחורת הפרח שלכם ממשיכה לצעוד היא הופכת בן רגע ל-'מכוערת-תגידי-תודה-שמדברים-איתך'.
אני מודה שגם אני מספר פעמים בעבר נהגתי להתעלם, ולהמשיך כאילו בזה הרגע לא דיברו אליי כלל או שזרקתי משפט קצר באוויר תוך הפניית הגב ועיוות פנים בעל משמעות אחת- 'תתרחק מהאזור בו אני נושמת חמצן', מבלי לשמוע מה היה לו לומר ומי הוא בכלל.
כמה אומץ צריך כדי לעשות צעדים ראשונים כשעדיין שולטים בהם לרוב גברים (ואני לא מדברת על הרשת- נושא זה שווה פוסט נפרד), ובתור בני אדם אני מאמינה שהמינימום שרובינו דורשים מעצמנו זה לנהוג בכבוד ובנימוס לצד השני, גם אם זה לומר 'לא מעוניינת' או לענות תשובה שכיחה יותר 'אני תפוסה' (כן, אנחנו יודעות שאתם לא באמת מאמינים לכך) בצרוף תודה, בכל זאת מדובר במחמאה, ואפילו חיוך, כפי שאנו מצפות שינהגו עימנו.
אז ממה נובע היחס המחפיר הזה?
אני חושבת שהתנהגות כזו נובעת בעיקר מפחד, ולפעמים גם מחוסר הערכה וביטחון עצמי. הכוונה בפחד אינה במקרים שוודאי כל אחת חוותה לא פעם בעת שבחורים מוזרים-מפחדים- כוחניים התחילו עימה, וברגע שהייתה טיפה נחמדה וסירבה בנימוס, זה הפך לסיוט כשהבן אדם החליט לא לעזוב אותה, כאילו הבחורה מעמידה את "הרומנטיקה" והעקשנות שלו במבחן או לכל הפחות התנהלות זו תוסיף לו נקודות. בסופו של דבר, זה רק גרם לה להצטער על הרגע בו לא התעלמה ממנו.
אם רשימה זו הייתה עוסקת בסיפורים כאלה, זה דווקא היה יכול להיות משעשע (בדיעבד כמובן), אבל דוגמה מקוצרת בכל זאת- זה התחיל ברציף, אחר כך הוא התיישב מולי ברכבת, הייתי נחמדה וסירבתי בנימוס למזער לו את הפדיחה מול כל האנשים שהיו סביבנו, אך הבחור שאולי חשב שהוא משחק באיזה סרט החליט שהוא לא עוזב אותי עד שהוא מקבל את מספר הטלפון, במקום לרדת בתחנה כשהרכבת הגיעה ליעדו, הוא החליט שהוא ממשיך ליעדי (כמה ערים באמצע), כשהגענו הוא המשיך ללכת בעקבותיי, באותו הרגע אם הייתי חושבת שלאיים בטלפון למשטרה יעזור הייתי עושה זאת, הייתי כבר נורא עצבנית ואיימתי שאני אצעק עכשיו לעזרה מול כל האנשים. זה כבר היה מפחיד וזה רק סיפור אחד…
אבל במרבית המקרים מדובר בבחורים טובים (ולא מטורפים) שלא פשוט לחלקם לעשות את הצעדים הראשונים ואנו גם לא רוצות להפסיד אותם. כאן, הפחד נובע לדעתי מחוסר יכולת להתמודד עימם כשהתשובה שלילת. עדיף להתעלם מלומר לא, עדיף להתעלם מלנסות לשוחח ולהכיר בכמה דקות ואם הוא לא מוצא חן לומר לו זאת בפנים, בדיוק כמו אותה התעלמות לאחר דייט. במקום לראות בזה סוג של מחמאה והזדמנות, פיתחנו מן מגננה בפני כל בחור שאוזר אומץ להתחיל עימנו ולא נראה לנו במבט ראשון. וכמובן התוצאה- שני הצדדים מפסידים.
הפתרון שלי, לכן הבחורות- לפני שאתן מגיבות תנסו להיזכר בניסיון עבר שלכן ליצור קשר או להתחיל עם המין השני (ואם עד עכשיו לא התנסיתן בזה- הגיע הזמן). אני בטוחה שהתגובה תהיה אחרת. ולכם הבחורים- אל תפסיקו ואל תירתעו, מי שלא מתייחסת אליכם בנימוס- הבעיה אצלה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה זוג וזוגיות, תקשורת. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

28 תגובות על למה אתן ביצ'יות כשמתחילים איתכן?

 1. macphista הגיב:

  צודקת.
  גם לי יצא להתעלם רק בגלל מבוכה או ביטחון עצמי שלי.
  לנפנף או לתקוע תשובה גועלית לא עשיתי. אני בדרך כלל מחייכת במבוכה וממשיכה להתעסק בעניני.
  אגב, נכון שהיפה והחנון היא פשוט סדרה גאונית? אני מאוהבת.
  גיליתי את הפנינה הזו רק לפני שבועיים בערך אבל מאז אני מעריצה מתלהבת. "יא, רוקסן ונמרוד התנשקו!"
  גם אני רוצה להיות יפה ושתוקה!

 2. לימור הגיב:

  אני אוהבת את הפנינים של רוקסן – לנחש למה היא התכוונה בדבריה, ככה זה כשאת יפה ושתוקה וגם לאיציק 'את מתדלקת' לא חסר 🙂

 3. דאלי הגיב:

  תשמעי, אם גבר מספיק דביל לגשת לבחורה עם משפטים שמתאימים לילדים בכיתה ח' (אני מודה, גם אני התחלתי עם בנות בכיתה ח' עם משפטים כמו "אפשר שלוק" מה את יודעת…בגיל הזה, זה עבד) אז לדעתי רצוי שהבחורה תדע לנפנף אותו בצורה זו או אחרת. אני לא אומר להיות מגעילה, אבל לנפנף נשמעת לי כמו התגובה הנחוצה.

  נ.ב: פעם ראשונה שלי כאן. נחמד כאן 🙂
  נ.נ.ב:לימור, אפשר שלוק?

 4. לימור הגיב:

  תודה. מה אני יודעת? גם אני הייתי שם לפני אי אלו שנים- הכל יותר פשוט בכיתה ח'. גם לנפנף צריך לדעת איך ורצוי בנחמדות.
  ולשאלתך: אני לא שותה מפה לפה 🙂 (ואפילו צירפתי חיוך)

 5. האמת היא שרוב הבנים הביישנים יוצרים קשרים דרך מסגרות ע"י קרבה לאורך זמן לבחורה ספציפית בה הם מעוניינים עד שהמצב מאפשר ניסיון לקחת את הקשר שלב אחד קדימה. אני אישית לא חושב שיש בחורים ששווים תגובה שמתחילים עם בחורה ככה ברחוב או במועדון ואני דווקא שמח שבחורות מגיבות בזלזול – מחזירות את החיים בסרט לקרקע 🙂

  מעבר לכך, כמובן שמומלץ לנהוג בנימוס כלפי מי שאזר אומץ ופנה אלייך – בכל זאת הוא בן אדם ואין צורך לפגוע ולהוריד את הבטחון שלו בגלל שאינך מעוניינת.

 6. לימור הגיב:

  מסגרות זו הדרך האידאלית ליצור קשרים, אבל לפעמים גם במסגרות, בעיקר גדולות, צריך שמישהו יעשה צעדים ראשונים. מצד אחד זה אמור להיות יותר קל- אפשר למצוא תירוצים לקירבה ולשיחה ומצד שני צריך לקחת בחשבון שאחר כך ניתקל בו/בה כל הזמן.
  חוצמזה, מלבד כמובן האדם שאתה בוחר להיות (נחמד, אדיב וכו'), בוא לא נשכח שהגלגל מסתובב…

 7. וונדי24 הגיב:

  המממ… תלוי! אמנם לא התחילו איתי ככה כבר הרבה זמן, חוץ מסיפור מפחיד דומה לשלך. אבל יש דרך ויש דרך:
  זה הגיוני להתחיל לדבר עם מישהי באוטובוס, במסיבה, במקום שמילא שניכם נמצאים בו, ולבקש את המספר אם השיחה הייתה נעימה.
  סתם לעצור בחורה ברחוב, לי זה ממש לא מחמיא. אם בחור ברחוב היה אומר משהו על איך שאני נראית (שזה הדדבר היחיד שבאמת אפשר להבחין בו) אז סבבה. אבל כאילו מה? ראית אותי לחצי שניה, אז אתה רוצה לצאת איתי?
  צריך טיפה לדבר, לראות, ולא להציק באמצע הרחוב אלא כשיש פנאי לזה. למישהו אין כבוד לבחורה, אני מבינה יחס לא נחמד בחזרה. יצא חרוז:)

 8. לימור הגיב:

  לרגע חשבתי שרק אני ממגנטת הזויים…
  תמר, הוא עבר ברחוב וסופסוף ראה את אהבת חייו, כל כך הרבה ימים ולילות חיכה לה- אז מה אם היא עסוקה ואין לה פנאי?:)
  בקיצור, כל עניין לגופו, וברור שאם מדובר באנשים שלא נוהגים בכבוד אלייך- מוטב להתעלם.

 9. צחי הגיב:

  קצת דביק כאן עם כל הבנות שמגיבות.
  תשמעו – אני גבר. אני ביישן. אני כבר נשוי.
  כל בחורה שהתקרבתי אליה כדי לנסות וליצור קשר היה כמו ריצת מרתון בשבילי. זה קשה. זה מפדח. זה מפחיד. לא יפה מצידכן לנפנף אותם כשהם מנסים. או לדבוק ב"מסגרות".
  בשלב מסויים בחיי, התחלתי לרקוד (ירון מידן, אוניברסיטת תל-אביב, שוק בשר). יום אחד הגעתי להחלטה שאני מזמין בנות לרקוד עד שמישהי אומרת לי כן. התייאשתי ב"לא" השמיני שקיבלתי. ורק רציתי לרקוד. באמת 🙂
  את אשתי פגשתי בריקודים. היא אמרה כן. ונראה לי שבינתיים היא לא מצטערת – אז תנו צ'אנס לחנונים עם המשפטים המפגרים. לכו תדעו מה יצא לכן מזה.

 10. לימור הגיב:

  כתבתי ששני הצדדים מפסידים בדרך הזו, אבל אני רואה שלא ממש התייאשת אם בסופו של דבר הכרת את אשתך 🙂
  חנונים זה אחלה, אבל למה משפטים מפגרים?

 11. * ‘איך מגיעים לכוס/ללב שלך?’* – גמרת אותי.
  סתם כאלה שמתחילים בצורה גסה במקומות ציבוריים – ברור שאין מה להתייחס. אנשים שעושים את זה בצורה יצירתית בזמן מתאים: מסיבות, פאבים, מועדונים, בתי קפה וכו' – אם זה מרגיש נכון, זה יתפתח, אם לא – תשובה קצרה חותכת וסוגרת עניין ואם הבחור לא מבין – אז אמירה עוד יותר חותכת.
  אני חושבת שדילגת כאן על איזו מהות מאוד רצינית שמכתיבה את ההתנהגות – אנחנו יקירתי אמורות להיות קשות להשגה – הרי משם זה מתחיל.
  זה מין משחק כזה עם כללים, שנכפה על המשחקים. זה לא עניין של ביצ'יות, זה עניין של "תפקידים". הם אמורים לרדוף ואנחנו אמורות לעשות את המשחק מעניין. אני לא תופסת כרגע עמדה כמה זה טוב או רע. אני כותבת מעניין, אני לא כותבת להיות מרושעת. זה במידה ויש עניין. אם אין עניין, אין עניין. תאמיני לי שכשבחורה לא מעניינת אותם, האכזריות של הבנות מתגמדת לעומת זאת של הגברים. הם לא מסכנים. תני להם לדאוג לעצמם 😉

 12. לימור הגיב:

  כתבתי זאת, כיוון שלרוב הנשים הן אלו שמגיבות לגברים שמנסים. אבל כשאני חושבת על זה עכשיו, בחורים רבים מתלוננים על נשים מתנשאות- סנוביות- פרג'ידיות, מבלי להסתכל כלל איך הם מגיבים לבחורה שהם לא מעונינים בה, ואת צודקת חלקם לא חוסכים באכזריות.
  ובמשחק הזה בין אם הוא נכפה עלינו או לא- עדיין צריך להתנהג כבן אדם. "לעשות את המשחק מעניין"- נראה לי שאני צריכה שיעורים בנושא, קואצ'ינג? משהו? 🙄

 13. לא מאמינה שיש לי מה ללמד אותך 8)
  אבל המייל שלי תמיד פתוח 😀

 14. macphista הגיב:

  אוי זה מזכיר לי מישהו שהתחיל איתי ברחוב לפני… שנה.
  "את מאוד מוכרת לי… יש לך חיוך חם… אני חושב שיכולה להיות כימיה ממש טובה בנינו.."
  בעעעע…..

 15. לימור הגיב:

  אתון,
  עד עכשיו למדתי 🙂

  macphista,

  "חיוך חם" 🙂

 16. Kruvit הגיב:

  אין ספק – היפה והחנון, תוכנית מצחיקה עד דמעות, ועכשיו לרוקסן וגאל כבר מוסיפים בסוגריים תרגום (לאלו מבינינו שלא מצליחים לפענח את השפה שהן דוברות).
  לעניין הפוסט – אדם שמתחיל איתי ולא מכיר אותי קודם משום מסגרת מעמיד אותי במצב מביך – הנתון היחיד שלפיו הוא שפט אותי הוא המראה שלי (למרות שזה מחמיא שזה הספיק בעיניו כדי לרצות לדבר איתי 🙂 )
  אני לעומת זאת בוחנת אותו כבר לפחות לפי שלושה פרמטרים – המראה שלו, צורת וסגנון הדיבור שלו, ובעיקר האינטואיציה שלי. זה שם אותי בעמדת עליונות מבחינת הבחירה, וגם מחייב אותי להגיב…

  הענין הוא שכולן מתנהגות בסיטואציה הזו בדיוק כמו שהן בחיים – הכלבות המתנשאות מקצינות את הביצ'יות שלהן, הנחמדות והבישניות יקצינו את התכונות האלו שלהן.
  אנחנו לא הופכות את עורינו כשמתחילים איתנו, אנחנו רק מקצינות אותו… 😳

 17. לימור הגיב:

  חבל שהם לא שמים סוגריים בכל כך הרבה מילים לא תקניות בכתוביות.

  השאלה למה אנחנו מקצינות זאת? לדעתי כפי שרשמתי בעיקר מפחד.

 18. Drazick הגיב:

  איך נושא בעייתי כזה פירקת אותו בכזו עדינות…

  לא מתאים!

 19. queeny הגיב:

  תכלס, לדעתי זה בהחלט בגלל הפחד.
  אפילו בוירטואליה, אם מישהו מתחיל איתך באיזו רשת חברתית, אם את עונה לו – גם תשובה שלילית מנומסת – רוב מוחלט של אלה שניסיתי את זה איתם ראו בזה תגובה, וכיוון שכך – החליטו להמשיך וליצור קשר. ככל שהגבתי יותר והסברתי שאני לא מעוניינת – כך ה"קשר" התהדק. רק כשהפסקתי להגיב ולענות הוא "נותק".
  גם אני ראיתי את הפרק. עם כל חיבתי לאיציק, למשל, או לדמות שלו שמצטיירת בסדרה, כשהוא התחיל עם בחורות הוא היה ממש מפחיד ועל גבול המטרידן. אני בהחלט מבינה למה הן לא נענו לו.

  מה שאמרת לגבי הישירות – לוקח.

 20. לימור הגיב:

  הרשת כמו שרשמתי שווה פוסט בנפרד, קל יותר להגיב ולנתק. במקרה של איציק- תחשבי שהוא בכלל לא מודע לכמה הוא מפחיד את הבחורות אליהן הוא פונה, וזה כתוצאה מכך שהוא לחוץ ומפוחד.

 21. hagintlv הגיב:

  לימור, מישהו אמר פעם – (וצדק : ?) roll: life is a bitch

  אז מה את מציעה עכשיו, להפוך סדרים? אנחנו מחונכות לרב להגיד לא או להתנהג כאילו לא רוצות ומשם נמשיך. והם, בתמורה מחונכים להמשיך ולהמשיך עד שיצליחו…

  את כנראה צודקת לגבי בחורים כמו האיציק הזה או טיפוסים דומים לו (לא רואה את היפה והחנון, אז לא יודעת מיהו) שלא מודעים כנראה לעובדה שהם נדמים עלגים ומפחידים… חוץ מזה, זה בטח מצליח לו עם בחורות מסוימות. הלוואי שהכל היה יותר פשוט. הלוואי

 22. לימור הגיב:

  "מחונכים להמשיך ולהמשיך"- ואני אומרת- כשבחורה אומרת 'לא' היא מתכוונת בדיוק למילה זו ואין טעם להמשיך…

 23. hagintlv הגיב:

  אני לא מצדיקה… רק מסבירה…
  ויש כאלו שאילולא התעקשו לא היו נשארים עם בנות זוגן, מה נגיד על זה? הדברים קצת יותר מורכבים ולא דיכוטומיים כפי שהיינו רוצים שיהיו, כנראה. גם רוצות. ברור 🙄

 24. לימור הגיב:

  נכון, הלוואי וזה היה קצת יותר פשוט 😛

 25. greentul הגיב:

  אני מרגיש צורך לצרף את הקטע הבא שמראה כיד פתרו את בעיית ההתחלות ברחוב סומסום:

 26. לימור הגיב:

  ברחוב סומסום הכל יותר פשוט 😉

 27. שרבטתי אותך לפרוייקט השבע 😯

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s