מה יותר גרוע משיטת 'זרוק בהודעה' ?

התעלמות.
בשבוע שעבר פורסם ב-ynet כי שביעית מהבריטים נזרקו בהודעת טקסט. באותו יום במקרה (או שלא), פורסם בערוץ היחסים טור חביב של גילי צדיק על היעלמותם של הגברים לפני/אחרי פגישה/סטוץ. בטור היא מביאה לדעתי, מקרה קיצוני של בחור שהתקשר שעתיים לפני וקבע עמה פגישה ולבסוף לא הגיע בשעה הנקובה.
אותי מעניין מראות "פגועי המתפוגגים" אחרי המפגש. בגלל חוקיות לא ברורה, שזהו תפקידו של הגבר להתקשר אחרי הפגישה הראשונה, אפשר למצוא את אותן נשים שמחכות ל"צלצול הגואל", מפנות מבטן אל צג הסלולר בתקווה שההוא מאתמול יתקשר. הן ממתינות יום- יומיים- שלושה, האופטימיות קצת יותר, משכנעות עצמן בשלל תירוצים, עד שלא ניתן להתעלם מהמסקנה ההגיונית המתבקשת.
או בצד היוזם, נשים ובעיקר גברים שמתקשרים ובן רגע הופכים ל'לא שווים יריקה' או 'טפילים'. אלו "זוכים" לסינון שיחותיהם והתעלמות. גם פה, יש את המתעקשים, 'אולי בכל זאת', הם חושבים, בעיקר גברים שהפנימו שזהו תפקידם, 'כדאי לנסות שוב'. וכך, חולפים יום- יומיים- שלושה ואולי יותר, עד שהאגו מקבל (לא בהכרח משלים) את האמת הכואבת.
גילי מדברת על להיות אמיץ והגון, אני מדברת על להיות בן אדם. אני לא מכירה בכללים של לחכות לצלצול מבחור, כי אני בטוחה שאם אישה מתקשרת, היא לא מאבדת מנשיותה. אני לא מבינה את אלו שרוצים אבל אחרי הפגישה סופרים ימים כדי לא להראות התלהבות יתר, שהרי אם בצד השני החליטו שהם מעונינים בכם, אין זה משנה אם תתקשרו עכשיו או כעבור שלושה ימים. אבל הכי קשה לי לקבל, כמו שגילי כתבה, את התנהלותם של אלו שגורמים לבזבוז וזלזול בזמן ובאינטליגנציה של האחר.
נכון, גם לי קשה לפעמים בסיום הפגישה לומר שאני לא מעונינת, למרות שקרה לי שהבחור שאל אם להתקשר אליי שוב ועניתי בו במקום שלא ונפרדתי לשלום. אבל אם לא אומר זאת בסיום הפגישה, אעשה זאת בשיחת הטלפון הראשונה, ואם לא הייתי זמינה אחזור אליו ואומר לו את דעתי מבלי שהוא יצטרך להתקשר אליי עשרות פעמים. ונכון, גם לי יהיה עצוב כשארצה מישהו שלא מרגיש אותו דבר.
אבל להתעלם? זה הרבה יותר פוגע. התעלמות, כמו בכל תחום בחיים, לא פותרת דבר. לא רוצים? לא מעונינים? תגידו זאת בהזדמנות הראשונה. אם אנשים עדיין לא הפנימו שלא כולם חייבים לאהוב אותם, זו באמת כבר בעיה שלהם, שיתבגרו. אבל לא כך הדבר, אף אחד לא הופך לאדם רע או לחלאה רק בגלל שלא רצה מישהו, אבל הוא הופך לכזה ברגע שבחר בדרכים עקיפות. ברגע ששכח שמאחורי ההודעות, הטלפון, המייל, נימצא אדם.
אני בעד סגירת מעגלים, אני מאמינה שבדרך בה אתה נוהג עם אנשים, כך התייחסו אלייך וכך אתה תעריך ותאהב את עצמך. כמו בומרנג' זה חוזר, רק הרבה יותר כואב. ככה זה כשמשחקים ברגשות של אחרים.
אהבתי את תגובה מספר ארבע בה נכתב: "אין בחיי מקום למתלבטים שלא יודעים מה הם רוצים מהחיים שלהם. יש בהחלט מקום בחיי לגבר שמפוקס על עצמו ורוצה באמת ובתמים להכיר…".
מי שרוצה ימצא את הזמן ואת הדרך להגיע אלייך, במיוחד כיום שהכל כל כך נגיש. השאר, הפחדנים, ימציאו תירוצים וישקרו אתכם ואת עצמם. מה שבטוח, שום אסון לא פקד אותם, ומה שהכי בטוח- אולי כנחמה, טוב שאנשים מסוג חלש כזה לא יצרו אתכם קשר בשנית.

פוסט זה פורסם בקטגוריה זוג וזוגיות. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

16 תגובות על מה יותר גרוע משיטת 'זרוק בהודעה' ?

 1. נתאי הגיב:

  זה חלק מתרבות ה"השתמש וזרוק". מזל שאני כבר נשוי. לא מתגעגע לימים האלו. תהיי חזקה.

 2. liorry הגיב:

  אויי יותר מזה לא יכולתי להסכים איתך.
  בתקופת הדייטים שלי תמיד דאגתי לומר באותה פגישה כי אני לא מעוניין, אפילו פעם אחת חצי שעה אחרי שהתחילה הפגישה אמרתי כי אני חושב שזה יהיה בזבוז זמן מצידנו להמשיך את הדייט… היא הסכימה ונפרדנו לשלום… 🙂

 3. לימור הגיב:

  נתאי,
  אנשים מהסוג הזה נימצאים גם במקום העבודה, במקום הלימודים…אבל כן, לפחות בתחום אחד אתה מסודר 🙂

  ליאורי,
  "בתקופת הדייטים שלי", זה לא נגמר עד שלפשושית תהיה טבעת על האצבע 🙂

 4. virtzy הגיב:

  רציתי להגיב, אבל אז ראיתי שהמגיב הראשון כבר חטף לי את המילים מהמקלדת…

 5. יופי הגיב:

  כמו 5 — פשוט נכון. בעברי הדייטי הקפדתי לומר בפנים, אפילו שזה היה קשה לאללה. שתיקה זו צורה קטלנית של אלימות.

 6. לימורצ הגיב:

  virtzy ו-יופי,

  על זה נאמר- עד החתונה זה יעבור…

 7. אורן הגיב:

  אני דווקא לא מתנגד נחרצות להתעלמות כתשובה. אני מתקשר פעם אחת, ומבין התעלמות כתשובה שלילית. לא נורא. רק פעם אחת טעיתי, וחזרה אלי מישהי שבוע אחרי (וגם אז לא יצא מזה כלום…). התעלמות, מבחינתי זו רק עוד צורה מנומסת של תשובה שלילית. כמו "זה לא אתה".

  הרבה יותר גרוע, כמובן, כשמישהי לא מתעלמת, אלא מתחמקת. אז המסרים הסותרים יכולים לשגע אותך.

 8. יוחאי הגיב:

  פעם הייתי נורא נעלב מהתעלמות. חשבתי שהיא כנראה לא מספיק בוגרת כדי להגיד שהיא לא מעונינת וזהו.
  אחר כך הבנתי שכולם מתנהגים ככה, וזאת שיטת עבודה:
  אם הגבר מעונין, מחובתו להתקשר ביום המחרת ב 6:17 בערב. אחרת הוא לא מעונין.
  אם הגבר התקשר, הכדור עובר לאישה. אם היא עונה לו, או לא עונה אבל חוזרת אליו עד 10:00 בערב, אז כנראה יהיה דייט שני. אם היא מתעלמת – גיים-אובר.
  למזלי, יש לי חברה כבר הרבה שנים, וכל הקשקושים שכתבתי למעלה הם מנסיונם של אחרים…

 9. לימור הגיב:

  אורן,
  לי קשה לקבל את הנורמה הזו שהפכה למקובלת. אני לא יודעת איך אתם, הגברים (ש"מתפקידם" להתקשר), סופגים את זה כל פעם מחדש…אני מעדיפה לומר שלא, מאשר לתת לו להבין לבד…

  יוחאי,
  איזו שיטת עבודה :), אבל קצת לא מעודכנת (אולי בגלל החברה :)), גברים מתקשרים פעמים רבות יומיים- שלושה אחרי כדי לא להראות התלהבות יתר או להראות שיש להם חיים, או שככה אמרו להם לנהוג…או שאני לא יודעת…לך תבין ראש של גברים…:)

 10. יוחאי הגיב:

  גברים שמתקשרים יומיים שלושה אחרי, עלולים לגלות שהבחורה כבר סגרה עליהם את הדלת.
  כן, להבין ראש של גברים 🙂

 11. לימור הגיב:

  צודק :)בגלל זה כדאי להפסיק עם המשחקים הללו…

 12. BoR|S הגיב:

  אין נוסחת פלא לדברים, ואולי מן הראוי שאת מה שאנחנו מנסים לגלות בשיחת הטלפון אחרי הפגישה הראשונה (האם תהיה פגישה שנייה?), נשאל רגע לפני סוף הפגישה הראשונה?

 13. יוחאי הגיב:

  אני חוזר לפוסט הזה עכשיו, כשכבר אין לי חברה זה זמן, ואף יצאתי לדייט.
  מטלפון יום אחרי הדייט היא התעלמה, אבל לסמס ביום למחרת היא חזרה אליי בשיחת טלפון והצהירה שהיא "לא רואה אותנו בכיוון רומנטי" כדבריה. שמחתי שהיא חזרה אליי בסוף, למרות שהתשובה היתה מאכזבת…
  אני מקוה שבדייטים הבאים אזכה ליחס דומה ולא להתעלמות.

 14. לימור הגיב:

  אני גם מקווה שבדייטים הבאים לא תזכה להתעלמות, אבל יותר מכל אני מקווה שבפעם הבאה ההרגשה תהיה הדדית 🙂
  יש לי כמה חברות שאמרו שהפוסט השפיע עליהן לנהוג אחרת (אולי זו אחת מהן :)), כשאומרים באמת מה מרגישים, בכל דבר בחיים, הצד השני יכול להתמודד עם זה יותר בטבעיות, מאשר מהתעלמות או מתירוצים…

 15. hagintlv הגיב:

  מסכימה עם בוריס לגבי "אין נוסחת פלא". בהחלט היה עדיף שא/נשים היו כנים ולא הולכים סחור סחור… הבעיה היא שלא תמיד יודעים מה רוצים, בטח לא אחרי דייט אחד או שניים או אפילו שלושה. זה מסובך ומורכב. 😯

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s